Blog o hračkách

Příjemná změna - Rubikova kostka 2X2 a 4X4

Máme pro vás 2 novinky. Rubikovu kostku 2X2, která je vhodná pro začátečníky a kostku 4X4, která zaujme pokročilejší zájemce.

Reusable Sticker Pad aneb Nekonečné nálepky biotopy

Připravili jsme pro vás novinku z vlastní produkce. První výrobek společnosti Sell Toys, který splňuje naše vlastní představy o kreativitě a interaktivním vzdělávání dětí hravou formou. 

Děti se učí správně určovat jednotlivé biotopy a zvířata, která do nich patří. 

habitat1 habitat2

habitat3 habitat4

habitat5 habitat6

habitat7 habitat8

habitat9 habitat10

habitat11 habitat12

 

12. 4. 2018

 

NeoCube - Neodymové magnetické hračky

Neodymové magnety NeoCube jsou malé magnetické kuličky, které mohou být uspořádány v mnoha různých tvarech a vzorech. Jedním z nejběžnějších uspořádání těchto magnetů je kostka a často se používá jako propagační obraz pro různé typy magnetických kuliček.

neocube-sculptures
NeoCube tvary
Nezapomeňte, že tento produkt je používán k procvičování fantasie, takže se nepokoušejte okamžitě vyhledat návod, pokud je pro vás těžké něco složit.

Co jsou to Neo Cubes?
NeoCubes jsou vyrobeny z neodymové slitiny, kovu vzácných zemin. Tyto magnety se obvykle prodávají ve velkých baleních a mohou být použity pro vzdělávací účely, jako je porozumění magnetismu a polaritě, zábavné hračky, které se skládají nebo prostě jako pomocník proti stresu. Pomáhají také trénovat trpělivost a používat logiku, protože konstrukce jednoduchých tvarů může být docela náročná kvůli síle a nekontrolovatelnosti uvolněných magnetů. Jakmile jsou zvládnuty, složité vzory a geometrické tvary jsou dosažitelné. Vzhledem k povaze tohoto typu hraček neexistuje žádné "řešení", takže tvůrčí možnosti při hraní s těmito magnety jsou nekonečné.

neo-cube-colors

NeoCubes jsou také známé v různých oblastech jako "Buckyballs", "Nanodots" nebo prostě "NeoMagnets". Jsou k dispozici v několika různých barvách, velikostech, silách a dokonce i tvarech. Standardní velikost balení pro tyto magnety je 216, což stačí k vytvoření pevné kostky 6x6x6. Klasická velikost těchto magnetů je 5 mm, která vytváří kostku o velikosti 3 x 3 x 3 cm. Přestože jsou tyto magnety poměrně malé, jejich síla nesmí být podceňována!

Standardní sady NeoCube používají magnety N35, které jsou průmyslovými pevnostními magnety, nicméně některé obchody nabízejí magnety N38 a vyšší (čím větší je počet, tím silnější je magnet). Magnety také přicházejí v různých barevných polymerových povlacích, z nichž nejběžnější jsou stříbrná, zlatá, červená, modrá a zelená, ale i jíné. V některých obchodech můžete dokonce koupit magnety ve tvaru kostky.

Neocube 216 kusů
Počáteční balení obsahuje dostatek kusů k vytvoření kostky 6x6x6 a mnoha dalších struktur.

basic-neocube-set-pieces

Jak vyrobit kostku 6x6x6?
NeoCube začíná ve tvaru kostky 6x6x6 a může to být výzva vrátit jej zpět do tohoto tvaru, jakmile je rozložená. Níže jsou popsány kroky potřebné k vyřešení kostky.

Natáhněte dlouhý řetízek.
Dvojité řetízky č.3 mají stejnou délku (36 kuliček), jak je vidět na obrázku.
Zatlačte je dohromady a vytvořte obdélník 6 x 36.
Sklopte 6 řádků na jeden konec a dokonale je připevněte k plochému obdélníku.
Sklopte dalších 6 řádků.
Udržujte sklápění, dokud nedosáhnete poslední vrstvy.
Kostka je dokončena.
jak vyrobit neo kostku 6x6x6

how-to-make-cube-6x6

Vytvoření duté koule
Standardní balení obsahuje dostatek kusů k vytvoření dalšího společného tvaru - duté koule. Tento tvar je vyroben z 12 malých pětiúhelníků.

Začněte dlouhým řetízkem.
Zatlačte zpět linku a vytvořte malý pětiúhelník na konci.
Zatlačte další vrstvu kolem pětiúhelníku. Všimněte si, že kus, který jste vytvořili, není plochý.
Proveďte další pětiúhelník stejnou metodou a připevněte boky obou kusů.
Pokračujte ve vytváření pětiúhelníků a pokuste se je připojit k sobě. Někdy vám polarita nedovolí připojit nový kus ke konstrukci. V tom případě udělejte další pentagon a pokuste se ho připojit.
Přidávejte kousky.
Přidejte poslední kus k dokončení dutého koule.

hollow-globe-tutorial

Kontrola a právní kroky
Vzhledem k povaze drobných NeoCube magnetů se vyskytly četné spory týkající se výroby a prodeje magnetů NeoCube, z nichž nejvýznamnější je Komise Spojených států pro bezpečnost spotřebního zboží (CPSC) a jejich pokusy o zakázání magnetů v Americe. Průzkumy zjistily, že mezi léty 2009 a 2013, drobné neodymové vysoce výkonné magnety vyústily v téměř 3000 prohlídek na pohotovosti. Magnety byly označeny jako "škodlivé pro střeva a žaludek". Pokud se v žaludku spojily dva magnety, způsobily vnitřní zranění, které vyžadovaly operaci. 33 případů chirurgických zákroků a dokonce i jedno úmrtí bylo hlášeny Centrem pro kontrolu nemocí. Většina zranění způsobená těmito magnety je zapříčiněna jak malými dětmi, kteří je náhodou spolknou, tak i teenagery, kteří je používají jako falešný piercing jazyka.
Nicméně od ledna 2017 byl prodej těchto vysoce silných magnetů obnoven v Americe za předpokladu, že jsou správně zabaleny a je na nich viditelné varování, že se může jednat o zdraví nebezpečnou "hračku"
Některé země však úplně zakázaly tyto magnety a neexistují žádné zprávy o zrušení. Austrálie a Nový Zéland zakázaly import a prodej těchto magnetů.

Nezapomeňte dohlížet na své děti, aby náhodou nědošlo k nepříjemné nehodě. Není vhodné pro děti do 3 let!

 
Cuboro - Kuličkové dráhy bez kompromisů

 

 

Seznamte se, EWA

Ahoj, jmenuji se EWA – Eco Wood Art, a pocházím z Běloruska. Narodila jsem se ve městě Pinks, ležícím na jihu země. Mým tělem je dřevo břízy a olše, které tady hojně rostou. Dřevo? Říkáte si, co to je? Ne, nejsem člověk, ale stavebnice, kterou ocení spíše starší děti, ale ještě více tatínkové, vracející se tak do dětských let. Ač jsem mladá, mám už několik dětí, které bych vám ráda představila.

Mým největším synem je Belaz. Určitě jste o něm slyšeli, je to největší nákladní automobil na světě, jehož domovinou je právě Bělorusko. Toto je ale jen jeho detailní zmenšenina. Dalšími potomky jsou modely tanků. Svého času těžce porazitelný tank T-34, bojující za druhé světové války na straně Sovětského svazu, proti kterému byl později nasazen nacistický tank Löwe. Dalšími tanky jsou modely SPA 212 a SU 152. Nejmladším přírůstkem je model legendárního Fordu T, který poprvé spatřil světlo světa 27. září 1908. Pozor, všechny tyto modely jsou jezdící! Fungují na principu gumičkového pohonu a jsou propracované do nejmenších detailů.

V mé rodince najdete i kousky z hlubší historie. Dějepisářům budou jistě známá jména Trebuchet (dalekonosný katapult), Ballista (prak neboli vrhač kamene) a Scorpion. V jejich dobách to byly nejúčinnější obléhací stroje, mnohdy používané nejen proti hradbám, ale i pěchotě. I s modely si můžete zahrát na dobyvatele, jsou plně funkční.

A ti z vás, kteří jdete se současnými trendy, ocení moje nejmenší caparty – originální spinnery. Po sestavení si s nimi můžete procvičit prsty, než se pustíte do modeláže jejich sourozenců.

Snad se vám moje rodinka libí a pokud budete mít jakékoliv nápady, kdo další by do ní mohl patřit, vřele je uvítám.

 

Jana Franková

jana@hrackomania.cz

12. 9. 2017

 

 

 

Sleva 20% na značku Melissa & Doug je tady

Od dnešního dne 15.10. do 31.10. probíhá akce, kterou jsme připravili společně s americkým výrobcem Melissa & Doug a Obchodním centrem Galerie Nové Butovice v Praze. Jde o výjimečnou slevu ve výši 20%, kterou jsme rozšířili i na e-shop hrackomania.cz a hrackomania.sk, aby možnost výhodně nakoupit na Vánoce dostali zákazníci z celé ČR i Slovenska. Ihned od začátku akce registrujeme zvýšený zájem o produkty Melissa & Doug a proto doporučuji využít slevu co možná nejdříve, jelikož skladové zásoby nejsou neomezené. 

Můj tip na hračky Melissa & Doug pro různé věkové skupiny.  Mám dlouholeté zkušenosti s prodejem kvalitních hraček a z akčního zboží bych doporučil:

0+ Naprosto neodolatelná Housenka maxi, která obsahuje v různých prstencích rozdílné materiály a nejmenším dětičkám tříbí hmat, celou škálou barev taktéž zrak a je naprosto bezpečná i barevně stálá po mnoha praních.

1,5+ Nejspíše bych za hit pro tuto kategorii dětí zvolil špičkové Skládačky se zvuky, které vydávají opravdu věrné zvuky zvířat, dopravních prostředků atd.

3+ Pro holčičky určitě Zvonící dům, který je jednoduše úžasný a je například ve Spojených státech amerických jednou z nejprodávanějších hraček firmy. Co se týká chlapců 3+, tak nemůžete udělat chybu např. s Velkým montážním kamionem, který je fantastickou kombinací dopravního prostředku a velké dřevěné montážní sady. Sleva na tuto hračku je 200 Kč a to se rozhodně vyplatí.

5+ Za nejlepší hračku s obrovským věkovým rozsahem, dle mého od 5 po dospělost je Kouzelnická sada Deluxe. Deset skělých kouzel v luxusní sadě nyní za bezkonkurenčních 940 Kč činní z této chytré hračky asi nejzajímavější tip pro tuto věkovou kategorii dětí za opravdu dobrou cenu.

kouzelnicka sada

Libor Frank

Sell Toys s.r.o.

liborfrank@hrackomania.cz

15.10.2016

 

Omalovánka, co se nikdy nevybarví…

Co to je za hloupost? Vždyť omalovánka se vybarví vždy, má to přeci v názvu. To se vám asi vybaví. Ale dnes už i to může být pravdou.
Jde o novinku na českém trhu a originály pochází od amerického výrobce hraček Melissa & Doug. Jsou to úžasné vodní omalovánky.
V podstatě fungují na jednoduchém principu. K notýsku ze speciálního papíru patří kouzelné pero, které pouze naplníte vodou a můžete začít malovat. Ano, opravdu je to tak snadné.
Stránky notýsku skrývají nejrůznější obrázky. Princezny, zvířátka, auta, víly a tak dále… Vše je černobílé, ale po přetření vodou se na dané stránce aktivuje barva a obrázek se vybarví pestrými barvami na základě daného motivu. Zhruba 5 až 10 minut se dítko může kochat svým výtvorem, mezitím obrázek vyschne až je opět černobílý a připravený k dalšímu použití.
S těmito omalovánkami si vy i vaše ratolesti zaručeně užijete spoustu nekonečné zábavy.
Tip: Vodní omalovánky jsou výborné na zabavení, pokud se chystáte na dlouhé cestování. Nabídku u nás najdete zde.

15059a 15059b

15066a15066d

Jana Franková

Sell Toys s.r.o.

jana@hrackomania.cz

2.10.2016

Z čeho mohou děti stavět?

 Existuje plno druhů stavebnic. Nejznámější je stavebnice Lego nebo ikonický český Merkur. V tomto článku bych ale ráda představila i jiné, ať už známé nebo neznámé. Společné mají ale to, že rozvíjí dětskou představivost a motorické schopnosti.

Švýcarskou stavebnici Geomag možná znáte. Kovové kuličky spolu s plastovou tyčinkou, do které je vsazen silný magnet skýtá plno možností. Díky němu mohou děti stavět jak malé, tak velké konstrukce, od budov, přes postavičky až po stroje díky speciálním sadám. Ve školách jsou oblíbené jako učební pomůcka při hodinách chemie a fyziky, kde jsou ideální pro ukázku stavby molekul. Novinkou jsou příšerkové sady, kde je základem magnetická kulička, na kterou se zacvakávají speciálně tvarované dílky. Ukázka zde.

Další zajímavostí je jihokorejská stavebnice Magformers. Funguje na podobném principu jako Geomag, jen je neodymový magnet zatavený přímo do plastového pestrobarevného dílku, takže dítku nehrozí riziko spolknutí malých částí, jsou tedy doporučovány už od 1 roku. Upřímně, vyhraje si s ním i menší prcek, i kdyby jako kousátko nebo jen tak na bacání kolem sebe. J Geometrické tvary dílků různých velikostí a silné magnety udrží i velké hrady. Objekty se dají stavět i jedním tahem, pokud k sobě díly správně přiložíte. Jsou tedy oblíbené nejen v domácnostech, ale i ve školkách. Kde je dáte, tam o dítku nevíte. Dílky se uplatní jako učební pomůcka při hodinách geometrie nebo při fyzice se speciální stavebnicí.

To máme stavebnice plastové. Ale najdeme i něco podobného například v dřevěné verzi? Určitě.

Oblíbenou magnetickou dřevěnou stavebnicí je značka Genii Creation. Nemá sice tak široký sortiment, o to je ale zajímavější. Malé neodymové magnetky vsazené do malovaných dřevěných kostiček nadchnou nejen naše nejmenší. Svým zpracováním jsou totiž zajímavým designovým doplňkem. Jedna řada je určeny pro děti od tří let, pro začátek je vhodná malá stavebnička. Z pár dílků je možné vytvořit nepřeberné množství zvířátek. Pro ty starší je vhodnější řada iGeo, která rozvíjí logické myšlení na základě řešení rébusů.

Na českém trhu skoro neznámá jihokorejská stavebnice EQB je určena pro opravdové vyznavače dřeva. Masivní přírodní i barevné kousky skládačky na neobvyklý křížový závit stačí jen zacvaknout a můžete tak tvořit neomezené množství zvířátek, robotů či dinosaurů z jediné krabice o pár kouscích dřeva. Například Zvířátka jsou roztomilá a dětem pomohou s rozvojem motoriky a zručnosti.

Jako poslední bych ráda představila zvláštnůstku z české dílny šikovných ručiček a nápadů – pěnovou stavebnici Puzzlock. Na snadném nápadu je postaveno plno zábavy, pár kousků pěny skýtá nekonečné možnosti. Sadu o deseti kouscích můžete rozšířit na neomezený počet, díky jednoduchému tvaru k sobě všechny pasují. Stačí vymáčknout špuntík, prostrčit a na světe máte pejska, který díky své měkkosti neublíží ani těm nejmenším.

Je to jen zlomek toho, co najdete na našem trhu, tyto jsou ale originální, neokoukané a vaše dítka zaručeně zabaví. Pokud vás některé z nich zaujmou, více jich najdete na e-shopu Hračkomania.cz.

Jana Franková

Sell Toys s.r.o.

jana@hrackomania.cz

2.10.2016

Chystáme velký výprodej letních hraček, abychom uvolnili sklad před sezónou.

Chceme vám v předvánočním období nabídnout maximální výběr hraček, dřevěných hraček, vzdělávacích potřeb, chytrých stavebnic a dalšího dětského zboží. Vzhledem k omezeným skladovým možnostem v našem obchodě v Galerii Butovice a nechuti "sušit" vyloženě letní zboží na další léto vám jej již brzy nabídneme s opravdu výjimečnou slevou až do výše 60%. Stačí bedlivě sledovat náš e-shop nebo mi klidně napište na níže uvedený e-mail, že chcete být informováni o akcích a já se o to postarám. 

Libor Frank

Sell Toys s.r.o.

liborfrank@hrackomania.cz

27.8.2016

 

Zajímavá novinka Dětský tablet Gogen Maxpad.

Když najdeme na českém nebo zahraničním trhu hračku, která by mohla být přínosem pro děti našich zákazníků, tak zpozorníme. V poslední době jsme takto zpozorněli několikrát a nakonec z toho bylo rozšíření naší nabídky o tablety Gogen Maxpad, které jsou díky specální aplikaci skvělým výukovým a zábavným pomocníkem pro děti od 3 do 8 let. Díky pokročilé rodičovské kontrole můžete dětem povolit buď pouze dětský režim s výukovými programy, přidat vlastní výběr bezpečných internetových stránek nebo tablet zcela otevřít pro přístup k internetu a stahování z aplikací z Google Play, tablet lze nastavit nezávisle až pro 4 děti, které ho mohou sdílet s rozílnlnou grafikou, přístupem k internetu a vlastním nastavením . Na výběr jsou různá grafická ztvárnění menu dle věku dítěte. Lze nastavit čas, který děti mohou při hře s tabletem strávit. Výběr aplikací, které mohou děti využívat je pouze na rodičích. Funkce, která rodičům umožňuje sledovat podrobné statistiky používání aplikací a mít dokonalý přehled o jeho zálibách a nadání je skělým pomocníkem pro rodiče, kteří mají zájem o zájmy svých dětí. Skvělé rovněž je, že dětské programy jsou v českém jazyce. Tablety Gogen Maxpad najdete v naší kategorii naučné hračky a můžete si je přijít prohlédnout do našeho obchodu Hračkomania v Obchodním centru Galerie Butovice.

 

gogen modrý

Libor Frank

Sell Toys s.r.o.

liborfrank@hrackomania.cz

11.8.2016

 

WP_20160810_11_58_36_Pro

WP_20160810_11_59_26_Pro

WP_20160810_11_59_44_Pro

WP_20160810_12_01_13_Pro

WP_20160810_12_01_58_Pro

WP_20160810_12_02_31_Pro

 

O obchodu Hračkomania.cz

 

Obchod Hračkomania.cz v obchodním centru Galerie Nové Butovice, který zastupuji, prošel za více než 2 roky existence kvalitativní, kvantitativní a vizuální změnou v takového rozsahu, že jde v dnešní době o de facto naprosto jiný obchod se ze 70-80% obměněným sortimentem směrem k maximální kvalitě, bezpečnosti, chytrosti hraček, jak do rozsahu nabídky a počtu kategorií, kde jsme se rozkročili široko od dřevěných hraček zejména k výtvarným a kreativním potřebám a nebo dětské ekologické zábavné i funkční kosmetice či zcela mimořádným plyšovým hračkám Melissa & Doug, které nemají ve světě konkurenci v designu, kvalitě a realistickém provedení. Při výběru zboží a výrobců dbáme na kvalitu zpracování, funkčnost, design, vzdělávací potenciál, důvtip, prostě maximální přínos pro dítě. Na co příliš nedbáme je cena, protože věříme, že i český rodič dokáže ocenit kvalitu a smysluplnost zboží pro své nejmilovanější, což nám jednoznačně dokazuje i vzrůstající zájem o naše hračky, vzdělávací pomůcky, kreativní potřeby, inteligentní stavebnice a mnoho dalšího, co náš obchod Hračkomania.cz v Praze 5 a oba internetové obchody nabízí.

 

 

WP_20160719_14_58_47_Pro_edited_100_1 WP_20160719_14_52_31_Pro_edited_100

WP_20160719_14_55_03_Pro_edited_100

WP_20160719_14_50_58_Pro_edited_100

WP_20160719_12_35_09_Pro_edited_100

 

Libor Frank

Sell Toys s.r.o.

liborfrank@hrackomania.cz

19. 7. 2016

 

Instantní hračky - Úvod

 

Prodávám zhruba 6 let hračky, takže by se dalo říci, že mne v oboru jen tak něco nepřekvapí, ale stalo se. Objevil jsem Filly koníky, o kterých jsem neměl ani páru. Hračky v sáčcích podobných těm od bonbonů a cenou pár desítek korun mě jaksi minuly. Takto prodávaných značek je více a zdá se, že koncept je to poměrně úspěšný. Reklama v dětských pořadech má mnohem větší účinek než běžná pro dospělé a zbytek obstará dětský kolektiv. Nedělal jsem si žádný průzkum trhu, ale tyto druhy hraček budou nejspíše nabízet nejen hračkárny, ale také trafiky a další obchody stejně jako celou řadu dalších dětských lákadel.

 

instant toys

Prodejní display s instantními hračkami v největším českém hračkářském řetězci.

 

Nejsem naivní a je mi jasné, že o tématu vlivu, existence a přínosu tohoto typu hraček pro dětský vývoj bylo zcela jistě napsáno mnoho. Když k tomu přičtu, svou takřka nulovou zkušenost s publikováním myšlenek mohlo by se zdát, že půjde jen o mlácení prázdné slámy. Nicméně mám už velmi dlouhou dobu nutkání se pravidelně vyjadřovat k hračkám prostřednictvím blogu a toto téma se mi zdálo jako odlehčený důvod se konečně rozhoupat. Doufám tedy, že čtenář, který z jakéhokoliv důvodu dostal až sem, chápe mé úmysly a bude dostatečně tolerantní k mému prvnímu tématu i provedení.

„Hračky“ o kterých chci mluvit, jsou odrazem doby, dobré práce marketingových agentur a vlastně i přání poměrně velké části zákazníků, kteří chtějí potěšit dítě kdykoliv, kdekoliv, rychle a za co nejnižší cenu. Taková je realita a je otázkou, zda-li je vůbec potřeba o věcech spojených s tímto zbožím hovořit. Odpovím si sám, určitě ano.

Ať jsme jakýkoliv a pocházíme z jakéhokoliv prostředí, tak pro své děti chceme přirozeně vše dobré ne-li to nejlepší. Jak je tedy možné, že nedokážeme rozlišit mezi smysluplnou hračkou a „hračkou“, která dá dítěti možná chvilkový pocit uspokojení, příslušnost ke kolektivu vyznávajícímu stejné „hodnoty“, ale určitě nijak pozitivně neovlivní jeho vývoj? Najít odpověď není úplně jednoduché, ale určitě je jedním z hlavních faktorů naše neschopnost říci ne, když tak žadoní, což je hlavní tahoun dětského marketingu. Všichni víme, co dokáží některé děti vyvádět při žadonění o cokoliv. A kdo má to srdce aby to vydržel? Popravdě málokdo.

Mám zájem se v tomto blogu každý týden věnovat problematice hraček všech možných druhů, materiálů, pro různé věkové kategorie a zaměření, nicméně můj hlavní zájem bude patřit hračkám dřevěným, hračkám zajímavým, hračkám chytrým, hračkám vzdělávacím, hračkám kvalitním, výtvarným a kreativním potřebám pro děti a dětským vzdělávacím pomůckám.

Tak to jsem "instantním hračkám" nakonec moc nedal, že? Vadí to někomu? :-)

 

Libor Frank

Sell Toys s.r.o.

liborfrank@hrackomania.cz

25. 6. 2016