Kapla 100

Neohodnoceno
Akce
kapla 100 1
1 300 Kč –53 %
Stavebnice obsahuje 100 dílků z borového dřeva
 
1 300 Kč –53 % 599 Kč
Skladem (1 ks)

Kapla 100

Stavebnice Kapla 100 obsahuje 100 dřevěných kostek v praktickém balení. Tato unikátní a originální hra nabízí veselé stavění bez jakýchkoli spojovacích a připevňovacích prvků. Přesto ze stavebnice můžete postavit rozmanité trojrozměrné stavby, které budou ostatním brát dech. Inspiraci ke stavění najdete na destičce nápadů, která slouží zároveň jako víko krabičky. Stavebnice Kapla je držitelem ocenění "Správná hračka", které uděluje Sdružení pro hračky a hry. Tato odolná a vysoce kvalitní hračka vám vydrží ve skvělém stavu spoustu let. Hraní s se stavebnicí Kapla rozvíjí kreativní myšlení, podporuje rozvoj jemné motoriky, zručnosti a cvičí koordinaci.

Klíčové vlastnosti dřevěné stavebnice Kapla 100

  • Z kvalitního dřeva
  • Precizně vyrobená stavebnice
  • Zabalená v praktickém obalu
  • Součástí balení je destička nápadů, která přináší spoustu inspirace pro stavění
  • Stavebnice Kapla je držitelem ocenění "Správná hračka", které uděluje Sdružení pro hračky a hry 
  • Vhodné pro děti od 3 let

Jak vznikla Kapla

Zrození této originální stavebnice má na svědomí mladý historik umění a restauratér starožitného nábytku Tom van der Bruggen. Jeho snem bylo postavit si vlastní středověký hrad, který si nejprve zkoušel projektovat pomocí dřevěných kostek. Brzo ale zjistil, že tvar klasických kostek nedovoluje stavět střechy, překlady nebo podlahy. Pro stavebnici Kapla našel inspiraci v dřevěných trámech středověkých staveb a po různých experimentech zvolil poměr stran dřívka 1:3:5, tedy výška je třikrát větší než tloušťka a délka je pětkrát větší než výška. Budete překvapeni, kolik nejrůznějších stavebních prvků s těmito rozměry dřívka dokážete postavit.

Kapla hlídá kvalitu

Zvláštní název stavebnice Kapla má svůj původ v holandském "Kabouter Plankjes", což ve volném překladu znamená "dřívka pro skřítka" nebo "magická dřívka". Aby byla dřívka opravdu magická, vybírá se na ně to nejkvalitnější dřevo, které se suší, řeže na přesných strojích, pečlivě se třídí a hobluje. Výsledkem tohoto náročného procesu jsou perfektně přesná dřívka s ostrými hranami. Děti se při hraní učí přesnosti, trpělivosti a schopnosti spolupracovat. Stavebnice Kapla 100 je perfektní pro první seznámení se základy statiky a pojmy jako těžiště či rovnováha. 

Jméno značky: Kapla
Kategorie: DOPRODEJ
Záruka: 2 roky