WoodFormers Základní sestava II roto/inca

1 hodnocení
Akce
základ2b
2 499 Kč –40 %

WOODFORMERS® je česká dřevěná stavebnice z buku, kdy za pomoci drukových spojů vytváříte tisíce otočných i pevných sestav

2 499 Kč –40 % 1 499 Kč
Skladem (4 ks)

WOODFORMERS® je unikátní česká dřevěná stavebnice, kdy za pomoci stiskacích drukových spojů vytváříte tisíce otočných i pevných sestav. Stavebnice WOODFORMERS® je dřevěnou hračkou pro všechny smysly - chrastí, cvaká, mlaská, voní přírodou, je příjemná na dotyk, pohled, je chytlavá a nenechavá.

Českou dřevěnou hračku WOODFORMERS® vyrábíme z přírodního materiálu s převážným podílem ruční práce, a tak je každý kousek stavebnice vlastně originál. Jednotlivé díly WOODFORMERS®, celé sestavy, doplňky a novinky najdete na stránkách www.klik-klap.cz nebo je žádejte u vašeho prodejce hraček, dárkových předmětů, suvenýrů, …

Určení: Stavebnice WOODFORMERS® je skvělá pro holky i kluky, náctileté a dokonce i dospělé. Spojování dílků pomocí druků ale vyžaduje zručnost a sílu. Hra s WOODFORMERS® českou dřevěnou stavebnicí podporuje fantazii, trpělivost, samostatnost, soustředěnost a pomáhá odbourávat nervozitu i stres. S jednotlivými díly ani sestavami ale neházejte!

Návod k použití: Sepnutím dvou různých druků sestavujte jednotlivé díly i skupiny dílů stavebnice WOODFORMERS®  k sobě. Každý jednotlivý spoj je také otočný. Klik-Klap druky se lehčeji spojují jejich vzájemným vtlačením z boku, rozpojení je snazší pomocí pohybu napodobujícího rozlomení spoje. Spojování dílů je jen zdánlivě těžké, proto doporučujeme začít spojováním větších dílů a během chvilky se to podá.

Základní sestava II obsahuje celkem 56 různých dřevěných dílů určených ke hře: 

  • 26 x kolečko (2 x 13 ks - 13 x kulička + 13 x pero)
  • 18 x spojka (3 x 6 ks - krátká, střední, dlouhá - dvě kombinace druků)
  • 4 x střecha (2 x 2 ks - krátká, dlouhá - dvě kombinace druků)
  • 2 x kostka (dvě kombinace druků)
  • 3 x hranol obdélníkový (1 x koncový, 2 x průchozí)
  • 3 x hranol čtvercový (1 x čelní, 2 x průchozí)

Těchto 56 dílů se specifickým rozmístěním 81 párů Klik-Klap druků připevněných pomocí 162 vrutů umožňuje vytvořit na 4 287 různých sestav.

Velikost vhodná pro 1, 2 nebo až 3, ale spolupracující, děti.

Pozor: Své WOODFORMERS®  sestavy nenechávejte bez dozoru! Je totiž ověřené, že kdo se blízko nich ocitne, rozloží je, přestaví je a nic z vašeho krásného výtvoru již dále nezůstane.

Doporučení: Až si dohrajete, ukliďte si vše na své místo, předejdete tím poztrácení dílů.

Složení: Hračka WOODFORMERS® je tvořena dřevěnými a kovovými částmi. Dřevěné části mohou vykazovat povrchové nerovnosti, odlišnou barvu a kresbu podle použitého druhu dřeva. Nic z tohoto není na závadu, jedná se o vlastnosti materiálu vytvořeného přírodou. Dřevěné části nejsou ničím lepeny, mořeny ani lakovány, jsou tedy nezávadné a žijí a zrají spolu s vámi. Vruty k připevnění druků jsou z kalené oceli se zinkovou povrchovou úpravou. Druky jsou mosazné se zinkovou, měděnou či patinovou povrchovou úpravou. Celá hračka WOODFORMERS®  prošla fyzikální i chemickou certifikací dle legislativy EU a ČR (číslo certifikátu: 15 0241 T/NB ); hračka neobsahuje ftaláty, formaldehydy ani magnety.

Další informace: Některé vruty se mohou nepatrně uvolnit hraním si s WOODFORMERS® stavebnicí. Jemně uvolněný vrut ztratil svou třecí sílu s Klik-Klap drukem a už se více nepovolí. Můžete spoj znovu dotáhnout nebo nechat v tomto stavu. Pro případné dotažení použijte šroubovák TORX č. 10. Když se Klik-Klap druky volně protáčejí, je to u některých spojů naopak výhodou (kolečka).

Údržba: Jednotlivé dílky WOODFORMERS®  stavebnice dle potřeby otřete suchým či jen mírně vlhkým hadříkem, lze použít i kartáček a mýdlovou vodu. Zabraňte ale delšímu styku s tekutinou, její nasáknutí může vést k nežádoucí změně vzhledu či narušení struktury dřeva a tím i údržnosti spojů.

Povolené opravy, dospělými: Pokud se strhl závit, vyšroubujte vrut i s Klik-Klap drukem. V dřevěném dílu dírku po vrutu vyplňte, ideálně kulatým párátkem. Vyčnívající část odlomte/odřízněte v rovině s dřevěným dílem. Vkládanou výplň předem namočte v kapce lepidla určeného pro dřevo. Šroubek s Klik-Klap drukem zašroubujte zpět. Vyčkejte na jeho vytvrzení dle návodu k použitému lepidlu, pak znovu zkontrolujte dotažení vrutu.

Likvidace jakékoli části stavebnice či obalu při dodržení správného způsobu nakládání s odpady nezatěžuje životní prostředí.

 Varování!

Stavebnice není určena dětem do 3 let! Obsahuje malé díly. Nebezpečí udušení! Nebezpečí zalknutí! Poškozené díly WOODFORMERS® se bez opravy nesmí k hraní používat! Obal ani návod není určen ke hře!

Označení Klik-Klap ® WOODFORMERS®  je registrovaná ochranná známka výrobce a stavebnice se stiskacími prvky je chráněna užitným vzorem výrobce.

Jméno značky: Karlštejn toys
Kategorie: DOPRODEJ
Záruka: 2 roky