2 hodnocení

Stavebnice Kapla 200

Stavebnice obsahuje 200 dílků z borového dřeva
Můžeme doručit do:
21.10.2021
Skladem (2 ks)
Značka: Kapla
1 499 Kč –18 % 1 229 Kč 1 015,70 Kč bez DPH
Kategorie: Dřevěné
Záruka: 2 roky
kapla 200 1
ZDARMAZDARMA 1 499 Kč –18 %

Kapla 200

Stavebnice Kapla 200 obsahuje 200 dřevěných kostek v praktickém balení. Tato unikátní a originální hra nabízí veselé stavění bez jakýchkoli spojovacích a připevňovacích prvků. Přesto ze stavebnice můžete postavit rozmanité trojrozměrné stavby, které budou ostatním brát dech. Inspiraci ke stavění najdete v sešitě nápadů, který je součástí balení. Stavebnice Kapla je držitelem ocenění "Správná hračka", které uděluje Sdružení pro hračky a hry. Tato odolná a vysoce kvalitní hračka vám vydrží ve skvělém stavu spoustu let. Hraní se stavebnicí Kapla rozvíjí kreativní myšlení, podporuje rozvoj jemné motoriky, zručnosti a cvičí koordinaci.

Klíčové vlastnosti dřevěné stavebnice Kapla 200

  • Z kvalitního dřeva
  • Precizně vyrobená stavebnice
  • Zabalená v praktickém obalu, jehož víko může zároveň sloužit jako podložka pro menší stavby
  • Součástí balení je sešit nápadů, který přináší spoustu inspirace pro stavění
  • Stavebnice Kapla je držitelem ocenění "Správná hračka", které uděluje Sdružení pro hračky a hry 
  • Vhodné pro děti od 3 let

Jak vznikla Kapla

Zrození této originální stavebnice má na svědomí mladý historik umění a restauratér starožitného nábytku Tom van der Bruggen. Jeho snem bylo postavit si vlastní středověký hrad, který si nejprve zkoušel projektovat pomocí dřevěných kostek. Brzo ale zjistil, že tvar klasických kostek nedovoluje stavět střechy, překlady nebo podlahy. Pro stavebnici Kapla našel inspiraci v dřevěných trámech středověkých staveb a po různých experimentech zvolil poměr stran dřívka 1:3:5, tedy výška je třikrát větší než tloušťka a délka je pětkrát větší než výška. Budete překvapeni, kolik nejrůznějších stavebních prvků s těmito rozměry dřívka dokážete postavit.

Kapla hlídá kvalitu

Zvláštní název stavebnice Kapla má svůj původ v holandském "Kabouter Plankjes", což ve volném překladu znamená "dřívka pro skřítka" nebo "magická dřívka". Aby byla dřívka opravdu magická, vybírá se na ně to nejkvalitnější dřevo, které se suší, řeže na přesných strojích, pečlivě se třídí a hobluje. Výsledkem tohoto náročného procesu jsou perfektně přesná dřívka s ostrými hranami. Děti se při hraní učí přesnosti, trpělivosti a schopnosti spolupracovat. Stavebnice Kapla 200 je perfektní pro první seznámení se základy statiky a pojmy jako těžiště či rovnováha. 

 
 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Najdete nás i na MALL.CZ