Scorpion

Tip
7 hodnocení
759 Kč 627,27 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
4.10.2022

Model Scorpion

Velikost sestaveného modelu: 32,5 x 27 x 13,5 cm

Velikost balení: 37,4 x 29,2 x 5,6 cm

Počet součástí: 63

Typ: lepený

Věk: 14+

Země původu: Bělorusko

Výhradní zastoupení v ČR a SR: Sell Toys s.r.o. www.selltoys.eu

 

 

 

 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Scorpion byl stroj na vrhání kamenných projektilů a šípových střel velikosti oštěpu, který vynalezli Římané cca roku 150 př. n. l. Polybius v popisu obléhání Syrakusy Římany dal krátkou definici scorpionu jako "malý katapult, který střílí železné šipky". Mechanismus střílení šípů na škorpionu byl založen na stejných principech jako katapult.

 

Konstrukce byla sestavena z podstavce, vodicího prvku se žlábkem a napínacího, spoušťového ústrojí a dvou ramen spojených tětivou a zasunutých do svazků zkroucených žíní nebo lan. Od Řeků převzali tuto techniku Římané, kteří stroje upravili, přejmenovali a zařadili do své armády a námořnictva na paluby galér.

Podstavec byl orientovaný na střelbu po balistické dráze a nebyl výškově stavitelný. Na horní straně byl dřevěný rám se svazky zkroucených žíní z koňských ocasů nebo zvířecích šlach. V nich byla zasunuta ramena s tětivou a kapsou na střelu. Tětiva se zavřela do spouště, a potom se napínala soustavou kladek (kladkostrojem) a rumpálem. Oba svazky musely být stejně zkroucené (měly stejné předpětí), aby ramena měla stejnou torzi, neboli tah a střela letěla na cíl.

Doplňkové parametry

Kategorie: EWA
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: