Ugears 3D mechanické puzzle STEM LAB Diferenciál 163 ks

Neohodnoceno
Značka: Ugears
599 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
26.9.2023

Seznamte se s novou výukovou řadou stavebnic. Stačí sestavit a můžete začít objevovat, jak co funguje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Experiment: model je dodáván s QR kódem ke studijní příručce kapesního modelu s příběhem vytvoření a designem mechanismu, stejně jako poutavými a zajímavými úkoly.
Ponořte se do Rozšířené Reality (Augmented Reality), zjistěte, jak se kyvadlo používá v hodinovém mechanismu, a komunikujte s ním prostřednictvím specializované aplikace Ugears.

Zjistěte, jak funguje DIFERENCIÁL

Diferenciál je stylizovaný výukový model, interaktivní studijní průvodce mechanismem, pouze pro naučení jeho základů a principů fungování. Diferenciál byl navržen tak, aby zajistil, že se hnací kola na stejné nápravě otáčejí s různou rychlostí a současně překonávají různé vzdálenosti. Tento mechanismus umožňuje vozu zatáčet bez smyku kol, zabraňuje prokluzování kol, snižuje opotřebení pneumatik a usnadňuje řidiči vjíždění a vyjíždění ze zatáček. Po sestavení diferenciálu jej můžete odblokovat zatlačením páky do polohy 1 (nahoru) a uvést obě kola do pohybu otáčením hnacího kola nebo kola. Ovládací páka reguluje plynulé blokování levého a pravého kola nezávisle otáčením doleva nebo doprava. V poloze páky „dolů“,

Kdy a kdo to vymyslel

Automobilový diferenciál vynalezl francouzský inženýr Onesiphore Pecqueur v roce 1825. Ve 30. letech 20. století provedl německý automobilový inženýr Ferdinand Porsche významná vylepšení zařízení.

Používání

Diferenciály se používají především v automobilech jako součást převodového mechanismu. Zlepšují ovladatelnost a výkon vozu.

Velikost modelu: 17,5 x 13,5 x 10,5 cm
Velikost balení: 20,5 x 18,8 x 6,3 cm
Počet dílků: 163

Doplňkové parametry

Kategorie: UGEARS
Záruka: 2 roky

STEM LAB Diferenciál