Ugears 3D mechanické puzzle STEM LAB Kyvadlo 92 ks

2 hodnocení
Značka: Ugears
599 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
26.9.2023

Seznamte se s novou výukovou řadou stavebnic. Stačí sestavit a můžete začít objevovat, jak co funguje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Experiment: model je dodáván s QR kódem ke studijní příručce kapesního modelu s příběhem vytvoření a designem mechanismu, stejně jako poutavými a zajímavými úkoly.
Ponořte se do Rozšířené Reality (Augmented Reality), zjistěte, jak se kyvadlo používá v hodinovém mechanismu, a komunikujte s ním prostřednictvím specializované aplikace Ugears.

Přečtěte si, jak KYVADLO funguje

Kyvadlo je stylizovaný výukový model, interaktivní studijní průvodce mechanismem, pouze pro naučení jeho základů a principů fungování. Kyvadlo je jedním ze základních a nejspolehlivějších mechanismů měření času. Jeho pracovní princip je založen na konstantní amplitudě kmitání modelu pod gravitační silou (váhou) a potenciální energií (tahovou silou) gumičky. Gumička pohání mechanismus modelu a kompenzuje ztrátu kinetické energie kmitáním kyvadla. Zařízení je animováno pomocí převodovky s natahovacím kolem.

Model má kotevní únikovou páku ovládající frekvenci kmitů, závaží, uvolňovací kolo, ozubení, gumový pásek, ráčnu a západku snižující provozní chybu. Model má několik prostředků pro ovládání frekvence kmitů: váhu kyvadla, vertikální polohu závaží na kyvadlu a napětí gumičky.

Kdy a kdo to vymyslel

První studii kyvadla provedl Galileo Galilei, italský inženýr na konci 16. století. Popsal vlastnost kyvadla zachovat konzistenci kmitů. První člověk, který použil kyvadlo v mechanických hodinách a zajistil stabilní tempo, byl holandský fyzik Christiaan Huygens v 17. století.

Používání

Kyvadla se používají hlavně v mechanických hodinách jako prvek spouštěcího mechanismu a způsob, jak zajistit stabilní rychlost. V hudební sféře metronomy, jejichž hlavním konstrukčním prvkem jsou kyvadla, pomáhají hudebníkům cvičit hru v pravidelném tempu. Kyvadla se také používají v geologickém průzkumu, seismografii, sportu a laboratorním výzkumu v mechanice a fyzice.

Velikost modelu: 11,5 x 8,3 x 16,7 cm
Velikost balení: 20,5 x 18,8 x 6,3 cm
Počet dílků: 92

Doplňkové parametry

Kategorie: UGEARS
Záruka: 2 roky

STEM LAB Kyvadlo