Ugears 3D mechanické puzzle STEM LAB Curvimeter 109 ks

Neohodnoceno
Akce
sl cur1
630 Kč –36 %

Seznamte se s novou výukovou řadou stavebnic. Stačí sestavit a můžete začít objevovat, jak co funguje.

630 Kč –36 % 399 Kč
Skladem (1 ks)

Experiment: model je dodáván s QR kódem ke studijní příručce kapesního modelu s příběhem vytvoření a designem mechanismu, stejně jako poutavými a zajímavými úkoly.
Ponořte se do Rozšířené Reality (Augmented Reality), zjistěte, jak se křivoměr používá k měření křivek, a komunikujte s ním prostřednictvím specializované aplikace Ugears.

Zjistěte, jak funguje

 

Curvimeter – neboli opisometr – je zařízení, které měří délku zakřivených čar a pomáhá spočítat vzdálenost mezi body na mapě přesněji než pravítko nebo kompas.

Mechanismus má měřicí kolečko, ciferník a ručičku. Když se kolečko pohybuje po čáře na mapě, kterou potřebujete změřit, ručička se pohybuje kolem ciferníku označeného měřicími jednotkami – centimetry, palce atd. Vše, co musíte nakonec udělat, je zkontrolovat měřítko mapy a vynásobte svá data jmenovatelem na stupnici.

Na zakřivoměr se můžete spolehnout, když plánujete túru s přáteli nebo rodinný výlet – pomůže vám určit vzdálenost, kterou urazíte, abyste se dostali do cíle. Zařízení je zvláště užitečné, když nemáte přístup k žádným elektronickým zařízením nebo internetu.

Kdo a kdy vynalezl křivoměr

Neexistují žádné ověřené informace o skutečném vynálezci křivoměru. Některé zdroje uvádějí, že zásluhy za jeho vynález patří římskému inženýrovi Virtuviovi, který popisuje velmi podobné zařízení kolem roku 23 před naším letopočtem. Jiní odkazují na čínského učence, Zhāng Héng. Ruské zdroje naznačují, že křivoměr mohl být vynalezen polyhistorem Michailem Lomonosovem, který jej pravděpodobně zpočátku nazval „krivimetr“. Celkově vzato, oficiální první patent na měření zakřivení patří anglickému inženýrovi Edwardu Russellovi Morrisovi, který v roce 1873 zaregistroval „nové zařízení pro měření vzdáleností“.

Použití

Curvimeter se používá k měření délky zakřivených čar na topografických mapách, grafech, schématech a plánech. Je to běžný nástroj pro tvůrce map, turisty a silniční služby.

Velikost modelu: 11,5 x 10,3 x 5,7 cm
Velikost balení: 20,5 x 18,8 x 6,3 cm
Počet dílků: 109

Jméno značky: Ugears
Kategorie: UGEARS
Záruka: 2 roky

STEM LAB Curvimeter