Ugears 3D mechanické puzzle STEM LAB Variator 104 ks

Neohodnoceno
Akce
variat1
630 Kč –36 %

Seznamte se s novou výukovou řadou stavebnic. Stačí sestavit a můžete začít objevovat, jak co funguje.

630 Kč –36 % 399 Kč
Skladem (2 ks)

Experiment: model je dodáván s QR kódem ke studijní příručce kapesního modelu s příběhem vytvoření a designem mechanismu, stejně jako poutavými a zajímavými úkoly.
Ponořte se do Rozšířené Reality (Augmented Reality), zjistěte, jak variator upravuje točivý moment, a komunikujte s ním prostřednictvím specializované aplikace Ugears.

Zjistěte více o variátoru a zjistěte, jak funguje

Variátor je zařízení, které přenáší a upravuje točivý moment motoru změnou převodového poměru. Převodový poměr se může měnit automaticky, ručně nebo v rámci předem nastaveného programu. Termín, na který je většina řidičů a automobilových nadšenců více zvyklá, je plynule měnitelná převodovka neboli CVT. S DIY dřevěným puzzle Variátorem z kolekce STEM lab se můžete naučit a pochopit jednu z nejdůležitějších částí auta, aniž byste si ušpinili ruce strojním olejem!

Kdo a kdy vynalezl variátor

Kořeny moderního vozu CVT sahají do roku 1879, kdy americký podnikatel a průkopník automobilového průmyslu Milton Othello Reeves vynalezl zařízení pro použití v pilařství, které poté nazval převodovka s proměnnou rychlostí. Později začal montovat tuto převodovku do svých vozů. Reeves CVT byl také používán několika dalšími výrobci.

Použití

CVT se používá v mechanismech, ve kterých je třeba plynule měnit nepřetržitý rozsah převodových poměrů: automobily, skútry, sněžné skútry, čtyřkolky, dopravníky, kovoobráběcí stroje atd. Pro lepší představu o tom, jak se používá v různých typů zařízení, vyzkoušejte aplikaci AR, která je součástí modelu Ugears STEM.

3D puzzle Variator design a jak to funguje

Mechanický variátor puzzle z kolekce Ugears STEM lab je plně funkční dřevěná replika řemenem poháněného třecího kužele CVT. Cone CVT mění převodový poměr pohybem kola nebo řemenu nahoru a dolů po ose kuželového válce. V modelové sadě Ugears Variator přenáší řemen, poháněný ručně přes reduktor, rotaci na hnané kuželové řemenice. Pomocí převodové vidlice přeřaďte rychlostní stupně a sledujte, jak rychlost hnané kuželové řemenice klesá nebo stoupá, zatímco rychlost hnací kuželové řemenice zůstává stejná. Díky otevřenému designu modelu budete moci vidět celý proces.

Velikost modelu: 16,8 x 12,8 x 10,6 cm
Velikost balení: 20,5 x 18,8 x 6,3 cm
Počet dílků: 104

Jméno značky: Ugears
Kategorie: UGEARS
Záruka: 2 roky